(NATUREL) DOĞAL AĞAÇ KABUĞU

Renkli Mulch ve Renkli Ağaç Yongası

BMS Maden olarak çam kabuğu üretimi ve satışı hizmetini vermekteyiz. Kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olan BMS Maden tüm Türkiye’de önemli projelerde ve belediyelerde ağaç kabuğu ve çam kabuğu temini ve uygulaması hizmetlerini yapmaktadır. Büyük ölçekli projelerimizde binlerce metre küp çam kabuğu ve ağaç yongası (renkli much ) teminimiz dökme tabiri edilen paketsiz ve metre küp cinsinden satılmakla beraber, küçük ölçekli perakende ağaç kabuğu ve çam kabuğu satışlarımız da yapılmaktadır.

1-      DOĞAL SU TUTUCUDUR

Su tutma kapasitesi oldukça yüksektir sulama sularını yağmur sularını gece-gündüz sıcaklık farkından dolayı havadaki nemi bünyesine katar ayrıca toprak yüzeyini güneşin ve rüzgarın olumsuz etkilerinden uzaklaştırarak suyun buharlaşmasını önler bu sayede %70-80 oranında su tasarrufu sağlar soğuk kış aylarında bitkilerin köklerini dona karşı koru

2-     YABANCI OT MÜCADELESINDE ETKINDIR

Toprak çapalanıp otlar kökleriyle alındıktan sonra yüzeye uygulandığında istenmeyen yabancı otların çıkışı büyük oranda önlenmiş olur.

3-     DOĞAL DEKORASYON MALZEMESIDIR

Kalıcı kırmızımsı kahverenginden dolayı Avrupa’da bahçıvan altını olarak bilinir toprağın üzerine uygulandığında göze hitap eden güzel bir görünüm elde edilir ve bu görünüm uzun zaman bozulmadan kalır rengi solmaz rüzgarla uçmaz tutuşmaz iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır koku ve böceklenme yapmaz.

4-     ORGANIK TOPRAK DÜZENLEYICIDIR

Uygulandığı bahçelerde 2-3 yıl içerisinde yavaş yavaş çözünerek toprağa zengin organik maddeler bırakır toprağın sertliğini düşürür ve düzenler topraktaki bağlı bulunan minerallerin serbest kalmasını sağlar bitkilerin gelişimini düzenler toprağı güneşin ve rüzgarın olumsuz etkilerinden uzaklaştırarak kuruyup sıkışmasını ve çatlamasını önler toprağın gevşek kalması bitki köklerinin daha rahat hareket etmesini ve daha iyi gelişmelerini sağlar.

ÇAM KABUĞU

Ağaç Kabuğu veya Kullanımda çam kabuğu olarak geçen, dekoratif olarak doğal ağaç kabuğu veya renkli ağaç kabuğu, doğal çam kabuğu veya renkli çam kabuğu olarak kullanılmaktadır. Ağaç Kabuğu ( çam kabuğu ) ve renkli much ayrıca günümüzde filtre malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Doğal Ağaç Kabuğu – Renkli Mulch

Doğal Ağaç Kabukları kulanım alanlarına göre boylanmakta ve paketler veya metre küp olarak satışı yapılmaktadır, çok iyi bir biyolojik filtre malzemesi olması da, ağaç kabuğu ihtiyaçlarının artmasına neden olmuştur. Doğal çam kabukları genellikle doğal renklerinde kullanılır.

About the author