Bazalt

Bazalt küp taşı

Bazalt sert zemin peyzaj uygulamalarında  yaygın olarak  kullanılan doğal taşlar arasında yer alır. Bazalt çıkarımının ardından kırılma, şekillendirme işlemi belirlenen standart boyutlarda bazalt küp taş ve bazalt plaka taşı haline gelirler . Bazalt küp taşı sert ve sağlam yapısı, koyu renk görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Doğal olması sebebi ile çevre dostu ve sağlı zararsız bir üründür.

Bazalt küp taşları, farklı boyutlarda üretilmektedir. 4×6 bazalt küp taş – 6×8 bazalt küp taş – 8×10  bazalt küp taş -15×18 bazalt küp taş gibi kullanım alanı ve tercihiniz için uygundur. Bazalt küp taşları isminde de geçtiği gibi geometrinin vazgeçilmez estetiği ve gri, koyu füme, siyah gibi herkes tarafından sevilen renklerde olması ile ilgi ve tercih sebebidir.

Bazalt plak taşı

Bazalt plak taşı, Bergama ve Kayseri yörelerinden blok halinde çıkarılan doğal bir taştır. Sulu makine ile kesildikten sonra değişik ebatlarda iç ve dış mekanlarda kullanılır.

Bazalt Plak, 3x30xSerbest homlanmış ve kum patinato, murcatalı, fırçalı ve cilalı kullanılır. Aynı zamanda ham kesilerek de kullanılabilir.

ölçüler 

  • 4x30xSerbest
  • 3x30x60
  • 40x60xSerbest
  • 3x30x100 ( Basamak Elemanı )
  • 5x35xSerbest ( Harpuşta )
  • 5x35x100 ( Çim derhizli adım taşı )
  • 10×33 ( Yüzeyi patlatılmış kaplama taşı )
  • 10x15x50 ( Bordür Taşı )

KULLANIM ALANLARI
Otopark, yürüyüş yolları, iç ve dış mekanlar. Farklı desenler için uygulanabilmektedir.

Bazalt küp taşı ,Bazalt plaka , Bazalt küp taşı, bazalt plak, Bazalt plaka , Bazalt bordür, bazalt oluk taşları günümüz dünyasında yapılarımızın vazgeçilmez doğal taşları arasındadır. Bazalt doğal taşlar sağlıklı ve uzun ömürlü dayanıklılığı ile her zaman uygulanmış olduğu bölge projede yerini estetik ve şıklığa bırakmıştır.Bazalt doğal taşlar Bazalt plak ,Bazalt küp taş ,bazalt bordür,bazalt oluk taşı,Bazalt harpuşta gibi vb. bir çok ölçüleri ile istediğimiz mekanı doğal görünümleri ile güzelleştirmektedir.Bazalt taşları başta Ankara olmak üzere Kayseri,Gaziantep,Kars,Diyarbakır,İzmir Ali ağa gibi vb. bir çok il ve ilçemizde üretilmektedir.Şirketimiz bazalt bordür,Bazalt küp taş,bazalt plak gibi vb. ölçülerde Bazalt taş satışının yanı sıra müşterilerimizin işlerinde anahtar teslimi Bazalt taş uygula hizmetleri vermektedir.
Ülkemizde üretilip yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bazalt taş ebatları aşağıda sıraladığımız gibidir
Bazalt Küp taşı
Bazalt Plak taşı
Bazalt Bordür taşı
Bazalt Oluk taşı
Bazalt Taşı ebatları yukarıda sıraladığımız gibidir.

About the author